[email protected]
+420 605 279 033

Nátěrové hmoty pro silniční značení

Společnosti KANSAI HELIOS Austria jsou specialisty na nátěrové hmoty pro silniční značení již několik desítek let. Jako lídr na trhu jsou tyto společnosti známy jako spolehliví a efektivní partneři nabízející nátěrové hmoty pro silniční značení, které zajišťují bezpečnost provozu prostřednictvím účinných, trvanlivých a udržitelných řešení.

Od roku 2014, kdy obě značky spojily své síly, podporují smluvní partnery a uživatele v celé Evropě. Řešení nabízená společností KANSAI HELIOS Austria jsou založena na erudici zkušeného výzkumného a vývojového týmu, který se vždy zaměřuje na nejvyšší funkčnost a kvalitu produktu.

  • jednosložkové akrylátové barvy
  • jednosložkové akrylátové barvy na bázi vodou ředitelných pryskyřic
  • dvousložkové plasty za studena
  • dvousložkové plasty stříkané za studena
  • dvousložkové epoxidové nebo polyuretanové systémy
  • vysokosušinové nátěrové hmoty
  • posypové materiály, například reflexní kuličky a barevné protiskluzové materiály

 

www.helios-roadmarkings.com

Epoxy a PU systémy

Dvousložkové epoxidové akrylátové barvy na značení nabízejí menší znečištění životního prostředí, méně přerušení provozu díky krátkým časům schnutí a následně i nízké náklady na nanášení. V závislosti na nanášení jsou na zemní značení často kladeny zvláštní požadavky z hlediska elasticity nebo odolnosti vůči chemikáliím. Dvousložkové epoxidové nebo polyuretanové systémy nabízejí řadu inteligentních řešení, která byla optimálně přizpůsobena oblasti použití díky know-how, které jsme v průběhu mnoha let získali.

Stříkané plasty za studena

Akrylátové plasty stříkané za studena působí svou vynikající viditelností v noci, a to jak v suchých, tak mokrých podmínkách. Mohou být použity pro dopravní značení jak pomocí manuálního nanášení, tak pomocí stroje se systémy nanášení ve směšovacím poměru 98:2 nebo 1:1. Tím vzniká tenká až středně tenká vrstva (0,25–1 mm), což díky nízké spotřebě umožňuje nákladovou efektivitu a udržitelnost. Další oblastí použití je údržba stávajícího dvousložkového značení (2K). Jedná se o nejlepší volbu strukturovaného silničního značení.

Rozpouštědlové akryl. barvy

Akrylátové barvy pro značení umožňují snadné nanášení. Tyto barvy jsou trvanlivé a rychleschnoucí a používají se pro silniční značení o tloušťce až 600 mikronů za použití běžných značkovacích strojů. Naše vlastní interní vývojová oddělení dokázala v průběhu let neustále snižovat obsah rozpouštědel v této řadě, a tím stanovuje nové standardy slučitelnosti s životním prostředím.

Akrylové barvy na bázi vody

Tyto barvy dosahují vysoké úrovně účinnosti z hlediska technických a environmentálních vlastností díky rychlému schnutí, tvorbě filmu a nízké spotřebě. Tyto systémy na bázi vody převyšují běžné systémy na bázi rozpouštědel ve všech hlavních charakteristikách, avšak bez použití jakýchkoli organických rozpouštědel. Jsou vhodné pro všechny běžné aplikační stroje na stříkání vzduchem anebo bez vzduchu, které se běžně používají pro barvy na bázi rozpouštědel.

Reflexní kuličky

Skleněné kuličky a křemenný písek jsou nezbytné pro řešení silničního značení s vysokou retroreflektivitou a protiskluzovými vlastnostmi za účelem zvýšení bezpečnosti silničního provozu. Velmi vysoké retroreflektivní schopnosti lze dosáhnout i v obzvláště kritických silničních úsecích, jako jsou tunely, a to pomocí inovativních, vysoce výkonných směsí speciálně vyvinutých skleněných kuliček.

Kontaktní email pro zaslání požadavku na bezpečnostní nebo technické listy, případně jinou dokumentaci k barvám: [email protected]

Dvousložkové plasty za studena

Akrylátové studené plasty zaručují extrémně vysokou životnost v podmínkách hustého provozu a dobrou viditelnost i v tmavých a vlhkých podmínkách a lze je nanášet různými způsoby. Nabízíme celou škálu inteligentních řešení pro nátěry, které zvyšují bezpečnost silničního provozu a poskytují přizpůsobená řešení pro požadovaný účel.